Ohlédnutí za uplynulou pražskou jízdou Za svobodu!

V Sobotu 18. 12. 2021 se uskutečnila jízda Za svobodu.
Sraz proběhl v Praze na Letenské pláni v 13:00, odkud se následně v 13:30 vyrazilo, v počtu cca 15 aut, směrem na náměstí interbrigády v Bubenči.
Tam proběhla menší zastávka na podporu vzpomínkové akce k výročí narození maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády na východní frontě, která osvobodila od kupace německými nacisty velkou část východní Evropy, jehož socha byla v dubnu 2020 z výše zmíněného náměstí, z nepochopitelných důvodů, odstraněna.
Na vzpomínkové akci byla k dispozici i socha maršála, vytisknutá v reálné velikosti, jakožto pocta k jeho osobě a zároveň vyjádření nesouhlasu k odstranění sochy, na akci k nám promluvila pořadatelka, Dana Schejbalová, Josef Skála a také Jiří Černohorský.
Účastníkům akce bylo k dispozici cukroví, ukázka kamínků ve tvaru srdce, která symbolizují každý jeden nevinný dětský život zavražděný v koncentračních táborech během druhé světové války a také kulturní vložka v podobě historických záznamů na provizorních nástěnkách.
Po akci dále pokračovala jízda a další zastávkou bylo rakouské velvyslanectví na Smíchově, kde byl přečten a zároveň i předán dopis k vyjádření sounáležitosti statisícových demonstrací proti povinného očkování experimentální vakcínou proti nemoci Covid-19 v sousedním rakousku.
Dále se pokračovalo směrem k budově České televize na Kavčích Horách.
Kde jsme párkrát projeli dokola parkoviště před budovou a za zvuku klaksonů jsme vyjádřili svůj nesouhlas s Českou televizí, která už dávno není nezávislou a dokázali to tím když podlehli výhružkám ministerstva zdravotnictví a z pořadu Máte slovo vyškrtli účast právníka Jindřicha Rajchla, dne 9.12.2021.
Po té jízda oficiálně skončila a následovalo setkání na Praze 9 v ulici Podvinný mlýn, kde proběhla menší demonstrace před bydlištěm Milana Kubka.
Setkání se zakončilo přátelským posezením v hostinci Na Šancích.

Napsat komentář